Kaip Drugelių grupės vaikai Europos ieškojo

Pradinukai paminėjo Europos dieną
gegužės 9, 2018

Kaip Drugelių grupės vaikai Europos ieškojo

Vieną dieną auklėtoja mums sako: „Vaikai, apsirenkite rytoj mėlynai, geltonai, nes rytoj minėsime Europos dieną“. Kitos dienos rytą ateinam į darželį – ir  mus pasitinka nežinoma plevėsuojanti mėlynos spalvos su geltonomis žvaigždutėmis vėliava. Mes džiaugiamės, kokios gražios žvaigždutės, tikriausiai, čia ir yra Europa.

Pakylėti ateiname į rūbinę, o ten mus taip pat pasitinka Europa, nes gėlyčių spalva taip pat mėlyna ir geltona.

Einam į grupę ir džiaugsmingai apžiūrinėjame draugus, ar ir jie mėlyni ir geltoni? Džiaugiamės taip pasipuošę ir ieškome grupėje „Europos“ – mėlynos ir geltonos spalvos.

Auklėtoja sėdasi paaiškinti, kas ta Europa. Mūsų mažos galvelės vis tiek sunkiai suvokia, kas tai per daiktas, ta Europa, tad pradedam tyrinėti knygeles.

Po ilgų ieškojimų suprantam – ai, turbūt Europa – tai mūsų darželis, nes čia pilna mėlynos ir geltonos spalvos, dangus mėlynas, gėlytės geltonos, daryti drugeliai taip pat tokios spalvos.

Lauke irgi ieškome tų spalvų, visur gražu, žaidžiame smėlyne, kepame pyragus ir jaučiamės tokie laimingi!

Parėję iš lauko, pavalgę žirnių sriubytės, ruošiamės miegeliui ir galvojame, kaip gera būti toje Europoje – juk čia mūsų darželis, žaisliukai ir draugai. Kai mes užaugsim, eisim į mokyklą, gal Europa pamatysim kitaip?

Vaikų mintis užrašė Vaida Sudintienė