Buožėnų mokyklos – darželio mokiniai mokslo metus užbaigė stovyklaudami.  Vaikai su mokytojomis stovykloje laiką leido keturias dienas ir vieną naktį.  Šią stovyklą galėtume vadinti „Darbo ir poilsio stovykla“. Kadangi įstaiga yra pasirinkusi ekologinę ir sveikos gyvensenos  ugdymo kryptį ir jau treti metai turi daržą, o šiemet ir šiltnamį Žemės ūkio rūmai padėjo įsigyti, tai darbo vasaros metu yra nemažai. Berniukai, padedant mokyklos meistrui  K. Venckevičiui, sunešė į šiltnamį žemes, sukasė lysves,  laistė, kasė duobes daigams. Dėkojame mokyklos kaimynui  A.Jurkui už paskolintą laistymo sistemą ir vandenį iš tvenkinio.  Mergaitės su mokytojomis  ravėjo pavasarį pasodintas daržoves darže, jas patręšė ir palaistė.  Kur vaikai ten ir išdaigos. Kaip smagu apsilieti vandeniu iš laistymo žarnos, tai vyko be jokių draudimų, juk vasara ir viską išdžiovins saulytė.  Kai šilta tai ir sportinės varžybos buvo „šlapios“. Žaidėme estafetes su vandeniu, šaudėmės vandens šautuvais.

Kiekvieną stovyklos dieną priešpiečiams iš daržo rovėme, plovėme ir valgėme  savo užaugintas salotas, ridikėlius, špinatus ir braškes.

Antrą stovyklos dieną galima pavadinti „Nei žvyno – nei uodegos“, juk tai žvejų šūkis, o mes ir buvome žvejais.  Apsirūpinę viskuo, ko reikia žvejybai iškeliavome prie tvenkinio.  Dėkojame tvenkinio šeimininkams V. A. A. Kazlauskams, kad leido laiką leisti puikiai sutvarkyto tvenkinio pakrantėje.  Visko buvo ir suveltų valų, ir pamestų kabliukų, ir ašarų ir linksmybių. Didžiausią džiaugsmą patyrė kantriausi žvejai:  Greta, Neila, Lukas ir Rasvaldas, jie iš tvenkinio ištraukė po ešerį.

Trečią stovyklos dieną mokyklos sode statėmės palapinių miestelį ir įsikūrėme. Juk laukia naktis palapinėse. Maudėmės baseine, šokinėjome batute,  baigėme tvarkyti daržą ir šiltnamį, vėl  taškėmės vandeniu, žaidėme, valgėme ledus. Labai skanią vakarienę, keptas dešreles, valgėme pas Luko mamą Ingą Budginienę.

Po šilto ir linksmo vakaro ir labai ramios nakties palapinėse, išaušo rytas, o jį pasveikino labai visą pavasarį lauktas lietus.  Draugiškai ir operatyviai „evakavomės“ į mokyklą. Ramiai papusryčiavę, pažiūrėję filmukus , susipakavom daiktus ir atsisveikinom, palinkėdami vieni kitiems smagių atostogų.

Pradinių klasių mokytoja Jovita Dapkuvienė

PIRMA DIENA

ANTRA DIENA

 

TREČIA DIENA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *