Prasidėjęs ruduo, artėjanti žiema – tamsusis paros laikas – sunkina eismo sąlygas, o lietus ir šlapdriba blogina matomumą. Šiuo metų laiku tiek vairuotojai, tie pėstieji turi būti ypač atidūs ir atsakingai vykdyti Kelių eismo taisyklių nuostatas. Tamsiu paros metu (arba esant blogam matomumui) pėstieji privalo prisisegti atspindintį. Šiuo metų laiku tiek vairuotojai, tie pėstieji turi būti ypač atidūs ir atsakingai vykdyti Kelių eismo taisyklių nuostatas. Tamsiu paros metu (arba esant blogam matomumui) pėstieji privalo prisisegti atspindintį atšvaitą (arba dėvėti ryškiaspalvę liemenę bei kitus drabužius su šviesą atspindinčiais elementais), kurį svarbu tinkamai nešioti.

Pagrindinės atšvaitų nešiojimo taisyklės:

• Atšvaitas turi būti prisegtas dešinėje drabužių pusėje, automobilio žibintų aukštyje, kad jį matytų iš priekio atvažiuojantys vairuotojai.

• Juostinis atšvaitas dedamas ant dešinės rankos ties alkūne, o ant dešinės kojos – žemiau kelio. Ant rankinės ar kuprinės atšvaitai dedami iš dešinės pusės (dešiniarankiams).

• Reikia atkreipti vaikų ir mokinių dėmesį į tai, kad atšvaitas pats savaime nešviečia, o tik atspindi atvažiuojančio automobilio šviesas, todėl jį būtina pritvirtinti automobilio žibintų aukštyje, nes taip vairuotojai geriau pastebi atšvaitus.

• Atšvaitą ant vaikų drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Šioje vietoje prikabintas atšvaitas maksimaliai atspindės autotransporto šviesas ir siųs įspėjamąjį signalą automobilio vairuotojui. Prisegti ar prisiūti prie vaiko drabužių arba prikabinti prie kuprinės atšvaitai „apšviečia“ vaiką 120–140 m atstumu nuo automobilio.

Nepamirškime, kad vaikams geriausias pavyzdys – pačių suaugusiųjų tinkamas elgesys. Būtinai segėkime atšvaitus patys – tapkime puikiu pavyzdžiu mažiesiems.

Tėveliai, kas rytą, išleisdami vaikus į mokyklą, patikrinkite, ar vaikai turi atšvaitus, ar jie prikabinti matomoje vietoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *