Lytiškumo ugdymo ir vaisingumo pažinimo programa „Mano vaisingumas yra svarbus“

Lytiškumo ugdymo ir vaisingumo pažinimo programa „Mano vaisingumas yra svarbus“ palydi mergaites, berniukus ir jų tėvus per paauglystę

Telšių r. Buožėnų mokykloje-daugiafunkciame centre, kaip ir kitose švietimo įstaigose, į dalykų turinį ir neformalųjį švietimą integruojama ,,Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendroji programa“. Kalbėtis su berniukais ir mergaitėmis apie paauglystę, apie vykstančius pakitimus jų kūnuose brendimo metu nėra paprasta. Ne visada mes, mokytojai ir tėvai,  sugebame patys tinkamai atsakyti į visus mokiniams kylančius klausimus. Tai suvokdami mūsų mokyklos ketvirtos klasės tėveliai ėmėsi iniciatyvos ir laimėjo nemokamą penkių valandų trukmės lytiškumo ugdymo seminarą savo vaikams. Kadangi svarbiausi ugdytojai ir asmenybių augintojai yra tėvai,  prieš seminarą jie buvo pakviesti į tėvams skirtą paskaitą, kurią vedė kompetetinga lektorė  Elena Kosaitė – Čypienė. Paskaitos metu tėvai buvo supažindinti su tuo, ką seminaro metu išgirs jų vaikai, nes, kaip teigia patys lektoriai, ,, tėvai ir vaikai, turėdami vienodas žinias ir vartodami tas pačias sąvokas, galės bendrauti kaip lygūs su lygiais, laisvai keistis informacija.“  Į šį seminarą turėjome galimybę pasikviesti į svečius draugų iš kitos įstaigos.  Taigi spalio 21-ąją Telšių r. Buožėnų mokyklos-daugiafunkcio centro ketvirtokai bei Kranto progimnazijos viena penktokų klasė dalyvavo lytiškumo ugdymo ir vaisingumo pažinimo programoje „Mano vaisingumas yra svarbus“, kuri palydi mergaites, berniukus ir jų tėvus per paauglystę. Pagrindinis šio seminaro tikslas buvo supažindinti vaikus ir jų tėvelius su tuo, kas vyksta vaikų kūne lytinio brendimo metu. Lektoriai su vaikais ieškojo atsakymų į labai svarbius paaugliams klausimus. Mergaitės kartu su lektore kūrė „Ciklo šou“, o berniukai lektoriaus Antano Šavinio vedami dalyvavo veikloje „Agentai vykdo misiją“.

Ši programa Lietuvoje gyvuoja jau septintus metus, jos iniciatorė Vokietijos medicinos mokslų daktarė  Elisabeth Raith-Paula www.manovaisingumassvarbus.lt


Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Dainora Petroškienė