Truopniū žemaitiū pasirokavimā

Šių metų lapkričio 10 dieną  Telšių r. Buožėnų mokyklos-daugiafunkcio centro  priešmokyklinės grupės vaikai kartu su mokytoja Virginija Laučiene buvo pakviesti dalyvauti  Žemaitiškų skaitymų konkurse ,, Truopniū žemaitiū pasirokavimā“, kurį organizavo Telšių lopšelis – darželis ,,Mastis‘‘. Konkursas buvo skirtas Žemaičių kalbos metams paminėti, kalbos unikalumo saugojimui bei puoselėjimui. Vaikai turėjo paruošti po 1-2 kūrinius žemaičių kalba ir juos paskaityti  žemaitiškai. Edvinas Jonušas paruošė  R. Tekoriūtės skaitinį  ,,Muni užpūli katins‘‘ ir jį paskaitė ne tik raiškiai, bet ir linksmai. Gabrielė Jonušaitė žemaitiškai pasakojo apie šunelį, S. Kulevičiaus ,,Šunielis‘‘. Labai džiaugiamės, kad dalyvavome tokiame šauniame konkurse ir kad skatiname vaikus kalbėti žemaitiškai, atskleidžiame žemaitiškos kalbos grožį, puoselėjame tautinės kultūros tradicijas.


Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Virginija Laučienė