SUSITIKIMAS SU PSICHOLOGE

Gegužės 2 d. Buožėnų mokykloje – daugiafunkciame centre lankėsi psichologė Miglė Motiejūnė, kuri pradinių klasių mokiniams ir priešmokyklinio ugdymo vaikams vedė pamoką ,,Emocijos ir jausmai“. Šios pamokos tikslas – ugdyti mokinių emocinį raštingumą, emocijų atpažinimo ir valdymo, bendravimo įgūdžius, stiprinant jų psichinę sveikatą.
Susitikimo metu vaikai bandė įvardinti savo emocijas, jausmus: kaip jaučiasi, gal yra įsitempę, gal kurį apėmė liūdesys, gal širdelė kuriam neramiai plaka, kieno nuotaika džiaugsminga? … Vaikai noriai dalinosi savo emocine būsena. Psichologė mokė, kaip suvaldyti savo emocijas esant įvairioms situacijoms, kaip atpažinti įvairias problemas, t. y. pyktį, skausmą ir liūdesį, ir kokių priemonių reikia imtis, norint įveikti ar atsikratyti tam tikrų sunkumų, problemų, kur galima kreiptis pagalbos (pasikalbėti su tėveliais, mokytoja, draugu). Mokinai vardino teigiamas ir neigiamas emocijas, žiūrėjo filmų ištraukas ir bandė nusakyti, ką jaučia vienas ar kitas veikėjas, 3-4 klasės mokiniai pagal pateiktus klausimus atliko savo draugų apklausą. Vėliau visi kartu aptarė, ką sužinojo.
Tokie susitikimai padeda vaikams geriau suprasti, išreikšti ir kontroliuoti savo ir kitų žmonių jausmus ir emocijas.


Pradinių klasių mokytoja Ilona Stančikienė